Niedbalstwo i jego konsekwencja, czyli wizyta u protetyka

Czas bakterii, biada zębom
7 grudnia 2019
Dziecko u dentysty – kilka praktycznych porad
21 grudnia 2019
Pokaż wszystkie

Dbanie o zęby wielu stwarza pewne trudności, niestety niektórzy mają problem z codzienną higiena jamy ustnej, do tego dochodzi jeszcze strach przed gabinetem dentystycznym. Wszystko to prowadzi do różnych problemów i ubytków w zębach. Niestety nasze zaniedbanie bardzo często prowadzi do poważnych problemów, które czasem kończą się usunięciem zęba. W takich przypadkach czasem trzeba odwiedzić protetyka, który ma wypełnić nasze ubytki.

Dlaczego unikamy protetyków? Gabinety protetyków nie kojarzą się z niczym przyjemnym, proteza nie jest zbyt wygodna, czasem wprowadza pewne zamieszanie w naszą codzienność i czasem doprowadza do przeróżnych nieoczekiwanych sytuacji. Dlatego protetyka obecnie powoli odchodzi w cień, poszukuje się nowoczesnych możliwości, które nie wprowadzają dodatkowych utrudnień i dyskomfortu.

Oczywiście znane są już inne sposoby, m. in. implanty, które są dużo wygodniejsze, jednakże dla wielu osób są one za drogie i raczej skłaniają się ku protetyce. Z pewnością proteza może na początku deprymować nasze życie, jednakże przy odrobinie cierpliwości i spokoju z czasem proteza przestaje przeszkadzać. Wszystko zależy od odpowiedniego dobrania protezy, a później do przyzwyczajenia się do niej.

Gabinety protetyczne oraz dentystyczne są ogólnie dostępne, nie ma więc większych problemów ze znalezieniem dobrego specjalisty, który sprosta naszym oczekiwaniom. Kiedy więc poszukujemy protetyka, z pewnością znajdziemy takiego, który pomoże nam wypełnić nasze ubytki. Jeszcze do niedawna odbudowywanie braków w uzębieniu kojarzyło się nam z luksusem i usługą, na którą mało kto może sobie pozwolić. Dzisiaj jednak wzrosła świadomość społeczeństwa na temat tego, jak niekorzystne dla naszych zębów są nawet drobne braki w łukach zębowych. Zęby sąsiadujące z luką po usuniętym zębie mogą się ku niej nachylać, dążąc do kontaktu ze sobą. Powoduje to skrzywienie zgryzu, a więc poważny defekt estetyczny, do tego pojawić się mogą trudności w mówieniu czy gryzieniu. Poza tym często pojawia się także nadwrażliwość zębów spowodowana zmianą siły nacisku jednego łuku na drugi. Bez wątpienia, każdy ubytek powinien więc być uzupełniany.

Komentarze są wyłączone.