Rodzaje znieczuleń

Zakładanie aparatu
14 sierpnia 2019
Dentysta dla dzieci
28 sierpnia 2019
Pokaż wszystkie

Zazwyczaj gdy jesteśmy zmuszeni do przebycia jakiegokolwiek zabiegu, najczęściej chirurgicznego boimy się nie samego procesu, czy nawet czasu trwania tej czynności, tylko tego, czy będzie to nas bolało. Nie inaczej jest w przypadku gdy chodzi o gabinet dentystyczny. Nie musi się on jednak kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a wręcz przeciwnie, powinno być to dla wielu ludzi miejsce ulgi.

W dzisiejszym świecie nowoczesne urządzenia i techniki stomatologiczne pozwalają na bezstresowe przeżycie czekających na nich zabiegów. To także wielka zasługa istniejących znieczuleń.
Znieczulenia miejscowe są najbardziej powszechnymi formami zapewnienia pacjentowi komfortu. Stosuje się je przy niewielkich zabiegach jak nacięcie ropnia, czy nawet usuwaniu rozchwianych zębów mlecznych, leczenia zębów górnych i dolnych siekaczy, usuwania zębów mlecznych jak i stałych, leczeniu kanałowym, ale i w stomatologii dziecięcej.
Z kolei znieczulenie ogólne stosuje się przy tych większych i poważniejszych zabiegach chirurgicznych. Decyduje o tym jednak lekarz po odpowiednim wywiadzie z pacjentem. Znieczulenie to podaje anestezjolog, a nie stomatolog czy pielęgniarka.

W dzisiejszych czasach każda technika idzie do przodu, w tym także ta w dziedzinie stomatologicznej. Przełomem w dentystyce są nowoczesne znieczulenia komputerowe. Pozwalają one na wyjątkowo precyzyjne podanie znieczulenia, bez uciążliwego uczucia dyskomfortu, nie tylko miejsca ukłucia, ale także wokół niego. Oprócz tego, te nowoczesne urządzenia pozwalają także na precyzyjne wykonywanie znieczuleń śródwięzadłowych, nasiękowych czy przewodowych, czyli tych, które są wykonywane przy poważniejszych zabiegach. Urządzenia posiadają czujniki, które kontrolują ciśnienie wstrzykiwanego płynu, a także dbają o to, by zrobić to w możliwie jak najmniej boleśnie, czyli poniżej progu wrażliwości na ból.

Każde dostępne znieczulenie w placówce stomatologicznej jest bardzo ważną, jeżeli nie najważniejszą kwestią dla wielu pacjentów. Bezbolesne działania powinny być podstawą każdego leczenia.

Komentarze są wyłączone.