Wybielanie zębów – ciesz się pięknym uśmiechem

Dentysta dla dzieci
28 sierpnia 2019
Wypadł ząb, co robić?
14 września 2019
Pokaż wszystkie

Ładny uśmiech jest jedną z podstaw ładnego wyglądu. Jednak bardzo często trudno go osiągnąć. Nie tylko ze względu na koszty procedur wybielających, ale także ze względu na codzienne nawyki. Każdy chętnie wypije kawę, a zdecydowanie mniej osób równie żywiołowo chwyci za szczoteczkę do zębów by usunąć zabrudzenia. Zresztą już samo płukanie jamy ustnej po kolorowych pokarmach, mogłoby pomóc utrzymać biel zębów.

Internet oferuje dodatkowo domowe sposoby na idealny uśmiech. Jednakże metody te nie należą do w pełni bezpiecznych ze względu, że wystawianie szkliwa na długotrwałe oddziaływanie soku z cytryny może skończyć się jego uszkodzeniem. Przełoży się to w krótkiej perspektywie na konieczność odwiedzenia stomatologa i wydatkowania pieniędzy na leczenie chociażby próchnicy.

Na rynku dostępnych jest bardzo dużo preparatów wybielających zęby. Osiągają one pewne rezultaty. Chociaż zdecydowanie są bardziej przydatne w podtrzymywaniu efektu śnieżnobiałych zębów. Dzieje się to ze względu na fakt, iż na ogół rozjaśniają ząb o jeden lub maksymalnie dwa tony. Jest to zdecydowanie za mało dla większości zębów, które noszą na sobie ślady wieloletniego palenia tytoniu czy picia kawy.

Ze względu na powyższe fakty optymalnym rozwiązaniem jest wizyta u lekarza dentysty, który ma możliwość przeprowadzenia zabiegu wybielania zębów. Lekarz po pierwotnym oczyszczeniu zębów z kamienia i nalotu dokona oceny czy można zastosować środek wybielający – nadtlenek wodoru. Następnie po uprzednim zabezpieczeniu dziąseł i okolic przyszyjkowych pozostawia wybielający żel na 15-20 minut. Można zastosować dodatkowo naświetlanie lampą. Po upłynięciu odpowiedniego czasu dentysta usuwa żel i wspólnie z pacjentem dokonuje oceny. W przypadku niesatysfakcjonującego efektu należy zabieg powtórzyć maksymalnie czterokrotnie.

Bardzo ważne jest by nie poprzestawać wyłącznie na wybieleniu zębów. Należy o nie prawidłowo dbać każdego dnia. Nie chodzi tu już o zwyczajne szczotkowanie, które ma na celu usunięcie głównych zabrudzeń gromadzących się w ciągu dnia. By efekt po wybielaniu utrzymał się dłużej należy stosować dietę, w której unikamy silnie brudzących pokarmów. W pierwszych dniach po wybielaniu szkliwo chętnie przyjmie barwnik. Tym samym niwecząc nasze wysiłki na uzyskanie białego uśmiechu.

Komentarze są wyłączone.